LA17P032S05
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LA17P032S05
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Unidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : Module
Accuracy : ±1%
Sensor Type : Flux Gate, Closed Loop
Current - Supply (Max) : 23mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 32A
Response Time : 2.5µs
Package : Tray
Output : Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Series : LA17P S05
Sensitivity : 25mV/A
Linearity : ±0.5%
Supplier Device Package : -
Mfr : Tamura
Frequency : 400kHz
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Description : CURRENT SENSOR (32A; 15V) -40 10
Model Number : LA17P032S05
Contact Now
Current Sensor 32A 1 Channel Flux Gate, Closed Loop Unidirectional Module